Lenka Zúbriková

#RozbehniOmamyKamoši, vyzývam vás na súťaž v behu !  

A myslím to vážne. Vy budete štartovať v Košiciach, ja v Nitre a cieľ bude v Bratislave. Máte pocit, že to takto nie je fér? Že nebudete mať pri takto posunutom štarte šancu? Zdá sa vám to celé absurdné? 

Deti z rómskych komunít majú tiež posunutý štart - lenže v ich prípade nejde len o nejakú drobnú súťaž - ide o ich celý život. Život v extrémnych podmienkach generačnej chudoby má pre nich odmalička nastražené rôzne bariéry - toxický stres vplýva na ich vývoj hneď od narodenia, nemajú bezpečný priestor na lozenie či prvé kroky, nikto im neprečíta pred spaním knižku, nemajú bábiku či autíčko na hranie a doma sa rozprávajú iným jazykom, než v akom sa budú učiť v škole. 

Porovnajme si to s naším štartom - hračky, knižky, bezpečie, venujúci sa rodičia, kamaráti, ihriská, športy, krúžky... Zdá sa vám to fér? Nie je aj tento rozdiel absurdný? 

Organizácia Cesta von, ktorej súčasťou som od septembra minulého roka, má program práve pre tieto deti. Omamy - ženy z rómskych komunít - chodia do rodín aby sa s týmito deťmi hrali, čítali im, učili sa písmenká, čisla, tvary, farby, rozprávali sa po Slovensky. Venujú sa im. Vďaka omamám majú tieto deti šancu dobehnúť do cieľa spolu s nami. 

Rozbehnite so mnou nové omamy ! Nebojte, nemusíte kvôli tomu bežať - odbehnem to za vás. Úplne stačí, ak môj polmaratón podporíte malou finančnou sumou :) 

Darovať pár eur, alebo odbehnúť pár kilometrov pre nás neznamená nič - pre tieto deti, to však môže znamenať všetko. 

❤

Ďakujem vám !

Lenka

Novinky a komentáre

Autor ani darcovia zatiaľ nepridal nijaké komentáre.

Už darovali

žiadne dary
Výzva pre organizáciu Cesta von