Tobi Shaw

Tobi beží pre omamyAhojte kamoši a kamošky,

volám sa Tobi a som šťastné dieťa. Mám rodinu, ktorá ma zbožňuje, školu, kde mám láskavé učiteľky a trenérov a trenérky karate, ktorí mi veria viac, než niekedy verím sám sebe.

Moja mama mi často hovorí o deťoch, ktoré také šťastie ako ja v živote nemali. Aj preto pred pár rokmi založili s priateľmi združenie Cesta von, ktoré pomáha deťom narodeným do chudoby vyrovnať ich štartovaciu čiaru, aby sa im neskôr darilo v škole a v živote. 

Chodia k nim také múdre tety, ktoré sa volajú omamy. Tie sa s nimi hrajú a učia ich rodičov, ako sa im venovať, aby dostali dobré základy už od narodenia. Bez týchto základov sa v škole budú trápiť a to nie je fér.  Každé dieťa by malo dostať šancu, bez ohľadu na to, do akého prostredia sa narodilo.

Keď som bol ešte úplne malý, moja mama dávala omamám moje hračky. Myslela si, že si to nevšimnem, ale ja som to vedel. Nevadilo mi to. Dnes im už hračky posielam sám, lebo viem, že niektorí rodičia si hračky a knižky nemôžu dovoliť.

Okrem toho ešte pracujem pre omamy tak, že zjem celú krabicu cukríkov Toffifee, aby omamy mohli používať ten obal ako pomôcku na lekciách. Je to ťažká práca, ale niekto to robiť musí.

No a teraz som sa rozhodol, že pre omamy aj pobežím. Do programu Omama totižto môže pribudnúť až 11 nových omám a 220 detí. Spolu to bude už skoro 800 detí, ktorým sa vďaka omamám zmení život.

V nedeľu, 29. mája preto symbolicky pomôžem rozbehnúť nové omamy. Zabehnem si 3km trasu a symbolickým štartovným darujem nový štart deťom narodeným do chudoby.

Budem rád, ak ma v tomto behu aj vy symbolicky podporíte akoukoľvek sumou, ktorá pomôže s rozbehom nových komunít. Pomôžeme tak spoločne rozvinúť potenciál detí, aj keď žijú v chudobných podmienkach. Aby mohli vykročiť z bludného kruhu chudoby.

Ak sa v behu chcete ku mne pridať, poteším sa.

Ďakujem vám.

Tobi

Novinky a komentáre

Autor ani darcovia zatiaľ nepridal nijaké komentáre.

Už darovali

žiadne dary
Výzva pre organizáciu Cesta von