Materské centrum Budatko

Budatkači rozbiehajú omamyPriatelia, kamaráti, Budatkači,

začalo to nevinne - zbierkou gombíkov... ale potom sa to začalo nabaľovať - zopár pracovných listov, zopár pomôcok, grant... a dnes je na svete príručka pre omamy ako pracovať s detmi vo veku od 3 do 4 rokov. Tešíme sa, že aj takéto, pre nás drobnost dokážu pre deti z marginalizovaných skupín robiť dni pestrejšími a vzdelanie dostupnejším.

Príručka už je, pomôcky na vzdelávanie hravou a zábavnou formou sú, aj detičky už sú, chýbajú len omamy. Podporte našu zbierku v MC Budatko a rozbenime spolu nielen ďalšiu omamu, ale aj lepšiu budúcnosť pre jej zverencov. 

KTO JE OMAMA?

OMAMA je pre mamy a otcov v chudobných komunitách poradcom v ich rodičovstve. V generačnej chudobe však chýba "generácia", ktorá by tým mladším odovzdávala rady a návyky pre úspešný život, keďže starší ho sami nikdy nezažili. Naše omamy túto chýbajúcu generáciu nahrádzajú a zrozumiteľným jazykom odovzdávajú ľuďom žijúcim v biede dôležité rodičovské skúsenosti.

Okrem rozvoja detí je dôležitý rozvoj samotných omám. Táto práca je pre ne pracovným inkubátorom, v ktorom omamy s podporou svojich mentoriek, rozvíjajú svoje pracovné návyky a zručnosti. Ak sa budú chcieť organizácia CESTA VON, ktorá projekt OMAMA zastrešuje im pomôže získať normálnu prácu mimo jej organizácie, napríklad v opatrovateľských službách. Novými omamami sa potom stanú klientky z komunity s najlepšími referenciami.


KTO ROZBIEHA OMAMY?

Aďka, Baša a Marys


PREČO POMÁHAME MY?

Vzdelanie považujeme za veľmi silný nástroj na lepšiu integráciu do škôlok, škol ale aj spoločnosti a následné vymanenie sa z generačnej chudoby.

Aďka: Dať šancu lepšie žiť.

Baša: Pre lepšiu budúcnosť detí.

Marys: Chuť pomáhať tým, ktorí to potrebujú.

AKO MÔŽTE POMÔCŤ VY?

1. Zapojte sa do našich športových aktivít: príďte si zašportovať 3.6.2022 k nám do Budatka a my Vaše štartovné v celej sume odošleme na účet zriadený na podporu omám. 

Príďte si s nami cez víkend zabehať (detaily ešte dolaďujeme).

2. Podporte našu kampaň priamo: zašlite ľubovoľný finančný príspevok

3. Povzbuďte nás: môžte našu kampaň šíriť medzi svojich známych a kamarátov, veľmi to pomôže :) 

   Vopred ĎAKUJEME za akúkoľvek podporu OMÁM..

                                                                                                              ... alebo nás :)


Novinky a komentáre

Autor ani darcovia zatiaľ nepridal nijaké komentáre.

Už darovali

žiadne dary
Výzva pre organizáciu Cesta von