Ondrej Javorka

#rozbehniomamyAhojte kamoši,

viete o mne, že rád behám. Mal som možnosť behať na rôznych miestach vo svete - takmer všade kde som bol na dovolenke, pracovnej ceste alebo sa tam rozhodol nejaký čas žiť.

Vďačím za to aj tomu, že som mal rodičov, ktorí sa mi venovali od útleho detstva a vytvorili mi skvele podmienky pri štarte do života.

Nie každý však ma také šťastie.

Sú deti, ktoré vyrastajú v úplnej chudobe, kde náročné podmienky a chronický stres negatívne ovplyvňujú ich možnosti učiť sa práve v prvých rokoch života, kedy je to najdôležitejšie. A potom sú znevýhodnene v ďalšom živote.

Občianske združenie Cesta von ma skvelý program „Omamy“, v rámci ktorého pracujú priamo v chudobných komunitách a pomáhajú rozvíjať detí v ranom veku. Program ma overené výsledky a aktuálne ho rozširujú o ďalšie omamy takže viac detí dostane šancu prísť do školy pripravenejších.

Ja verím tomu, že každý by mal dostať rovnakú šancu na využitie svojho maximálneho potenciálu. Preto chcem podporiť ich výzvu #rozbehniomamy malou osobnou bežeckou zbierkou.

Poďte si so mnou zabehnúť, či už virtuálne alebo naživo, a prispejte na dobru vec. Rad si s vami po dlhom čase opäť zabehnem.

Alebo len tak prispejte bez behania :) Je to jednoduché a zaberie to zopár minút.

Zbierka prebieha len do 30. mája.

Vyzbierané peniaze budú použité na ďalší rozvoj programu, zamestnanie nových omám a ich vzdelávanie, aby mohli čo najlepšie pomáhať deťom v ranom veku.

O programe si môžete viac prečítať tu https://cestavon.sk/projekt-om...

O ich oficiálnej zbierke viac tu https://cestavon.sk/projekt-om...

Novinky a komentáre

Autor ani darcovia zatiaľ nepridal nijaké komentáre.

Už darovali

žiadne dary
Výzva pre organizáciu Cesta von