Marianna Serbajlo Andreeva

#rozbehniomamyMilí priatelia, 

o Omamách, projekte, ktorý je pre mňa srdcovkou, ste už odomňa možno počuli. Možno viete aj to, že som mala v živote viac šťastia než iní. Vždy bolo čo jesť, s čím a kde sa hrať, o koho sa oprieť, mala som príležitosti rásť a rozvíjať sa. Slobodu a možnosť rozhodnúť sa, ako so svojím šťastím naložím. Často si kladiem otázku, kde by som bola, keby som sa nenarodila do rodiny, v ktorej som sa narodila, s farbou pleti, s ktorou som sa narodila, v krajine, v ktorej som sa narodila. Možno ste na tom ako ja.

Uvedomujem si, že moje šťastie, moja štartovacia čiara je privilégium, ktoré má na tomto svete málokto a keď môžem, chcem sa oň deliť tam, kde málo, ktorého sa ja vzdám, je omnoho viac, než len jednorázový dar a môže pomôcť zásadne zmeniť životy detí.

Združenie Cesta von, ktoré už dlhšie podporujem, zamestnáva už šestnásť omám, ktoré pomáhajú 300 deťom narodeným do chudobných osád vyrovnať ich štartovaciu čiaru a dať im dobré základy už od narodenia. Vďaka tomu sa im môže neskôr viac dariť v škole i v živote. Tento rok môže do programu pribudnúť 8 nových omám a až 150 detí. Aby sa to podarilo, potrebujú pomoc. 

V sobotu, 29. mája symbolicky pomôžem rozbehnúť nové omamy. Zabehnem si 5 km trasu a symbolickým štartovným darujem nový štart deťom narodeným do chudoby. Pobežte tiež alebo ma v tomto behu symbolicky podporte akoukoľvek sumou, ktorá pomôže s rozbehom nových komunít. Ak sa vám výzva páči, šírte ju tiež. Pomôžeme tak spoločne rozvinúť potenciál detí a umožniť im tak vykročiť z bludného kruhu chudoby. Aj váš príspevok môže byť pre ne cesta von.

Ďakujem vám. Ste super.

Novinky a komentáre

Autor ani darcovia zatiaľ nepridal nijaké komentáre.

Už darovali

žiadne dary
Výzva pre organizáciu Cesta von